Все, що варто знати про Чорногорію
Все, що варто знати про Чорногорію
Чорногорія
Црна Гора / Crna Gora
Чорногорія (чорн. Crna Gora, серб. Црна Гора, італ. Montenegro) — держава на Балканах.
Була одною з двох частин федерації Сербія і Чорногорія (у 1992—2003 рр. — Югославії). Незалежна з 3 червня 2006 року
Площа: 13 812 км?
Населення: 620,145 чоловік (перепис 2003 року)
Столиця: Подгоріца, історична і культурна столиця – м. Цетінє
Релігія: більшість населення – православні християни
Найбільші курорти: Будва, Бечічі, Петровац, Герцег Нові, Бар
Аеропорти: Тіват, Подгоріца
Найвищий пік: гора Боботов Кук – 2.522 м
Найбільше озеро на Балканах: Скадарське озеро (від 390 до 530 км? в залежності від пори року)
Найглибший каньйон в Європі: вздовж річки Тара (глибина до 1300 м)
Прозорість моря: від 38 до 56 м
Валюта: Євро
ГЕОГРАФІЯ
Чорногорія знаходиться на півдні Європи. Територію країни можна умовно поділити на три регіони: гірські системи північного сходу Чорногорії, узбережжя Адріатичного моря, а також відносно рівна котловина Скадарського озера і долин навколо нього. Довжина морського узбережжя складає 293,5 км. Чорногорія має у своєму складі 14 морських островів. На північному заході знаходиться велика затока – Бока Которська. Основні морські курорти розташовані на Будванській рів’єрі.
КЛІМАТ
Типовий середземноморський – гаряче та сухе літо (повітря +28 +32 ?С, вода в морі +22 +26 ?С) і м’яка зима +8 +10 ?С.
Купальний сезон починається в травні і продовжується до жовтня. Чорногорія по кількості сонячних днів поступається лише Кіпру (у Європі).
ПЛЯЖІ
Протяжність Будванської рів’єри близько 25 км, найбільш відвідуваними пляжами є:
• пляж в м. Бечічі ( протяжність пляжу 1950 м, дрібна галька),
• Слов’янський пляж ( протяжність – 1600м, галька),
• Могрен ( знаходиться на відстані 150 м від готелю “Авала” в Будві, пісок)
• Пляж в м. Петровац ( протяжність 600м, пісок),
• Пляж в м. Мілочер (протяжність – 280 м, пісок і дрібна галька, оточений сосновим лісом).
• Пляж Королеви (протяжність 120 м, пісок). Знаходиться біля пляжу Мілочер.
• Пляж Св. Стефан ( протяжність – 700 м, дрібний пісок і галька). Це два пляжі, які розташовані з обох боків містечка-готеля Св. Стефан.
“Голубий прапор” можна побачити на 19 чорногорських пляжах. Зокрема, на узбережжі довкола Герцег Нового цієї високої честі удостоєні пляжі Rivijera, Porto і Cuba Libre-Zanjic, Stevuzo в селищі Добреч і пляж готелю Sun Resorts. В Тіваті знаком “Голубий прапор” відзначені Kalardovo і пляж готелю Plavi Horizont.
На будванському узбережжі прапор буде розвіватися на пляжах готелів Bellevue, The Queen of Montenegro і Maestral, а також на пляжі Sv. Toma. В Барі “Голубим прапором” відзначений пляж Paradizo в селищі Утеха.
В Ульцині відзначені місця відпочинку Miami, Trony Grill, Tropicana, Safari, Copacabana, Evropa Beach і MCM Beach.
ЧАС
Час відстає від київського на 1 годину.
Напруга в мережі, роз’єми вилок і розеток, як у нас – 220 вольт, 50 герц, двох контактні.
МОВА
Державна мова – чорногорська, яка належить до слов’янських мов, а тому дуже подібна на російську і українську мови (тільки менше голосних звуків). З іноземних мов найбільш розповсюдженими є німецька та англійська мови.
В’ЇЗД І ВИЇЗД, ВВІЗ І ВИВІЗ.
Чорногорія – безвізова країна для громадян України.
Проте, для в’їзду в Чорногорію наземними видами транспорту необхідна
транзитні румунська (або угорська)віза, яка виробляється в посольствах, та чорногорський ваучер.
Особливих обмежень по ввозу і вивозу нема.
КУХНЯ
Типова слов’янська кухня з елементами середземноморської – різноманітні м’ясні страви, дари моря, фрукти, овочі. Не забудьте спробувати місцеві вина “Вранац” і “Крстач”, а також виноградну горілку – лозу.
ПОКУПКИ І СУВЕНІРИ
В першу чергу, вироби місцевих промислів: біжутерія, галантерея, мед, оливкове масло, вино. Як правило, магазини працюють щоденно з 8-9 ранку до пізнього вечора. На місцевому ринку покупки можна здійснити в першій половині дня.
ТРАНСПОРТ І ЗВ’ЯЗОК
Доволі хороші (для гірської країни) дороги, рух – правосторонній. Між усіма містами є автобусне сполучення. Є залізниця. Національна авіакомпанія Montenegro Airlines тільки почала розвиватись, літаки літають до Європи і сусідніх Балканських країн. Регулярні рейси сюди також здійснюють російський “Аерофлот” і сербська авіакомпанія JAT.
Найбільш стійкий мобільний зв’язок забезпечує українська компанія UMC.
Оператори мобільного зв?язку в Чорногорії – компанія ProMonte та Monet.
Карточка до мобільного телефону коштує від 5 Євро.
ЩО ВАРТО ПОБАЧИТИ В ЧОРНОГОРІЇ
1. Скадарське озеро, Шкодер — тектонічне озеро в Чорногорії та Албанії, найбільше на Балканському півострові. Називається на честь міста Шкодер в північній Албанії. Площа його поверхні може змінитися між 370 і 530 км?, з яких 2/3, знаходиться в Чорногорії. Чорногорська частина озера і його навколишньої області були оголошені національним парком ще за часів Югославії (у 1983 році). Це — один з найбільших пташиних заповідників Європи, має 270 різновидів птахів, серед яких, — останні пелікани в Європі. Тектонічно-карстового походження; глибина до 44 м; витоки ріки Буни (впадає до Адріатичного моря); сильні коливання рівня води. На озері розвинуті судноплавство й рибальство. Біля південно-східних берегів озера розташоване місто Шкодер.
2. Місто Цетинє? (чорн. Cetinje, серб. Цетиње) — місто в Чорногорії, засноване в 1482 році. Історична та культурна столиця Чорногорії. Місто розташоване в долині, оточеній горами, біля підніжжя гори Ловчен. Цетинє був заснований в 1482 році князем Іваном Црноєвичем і став колискою чорногорської культури і одним з центрів опору зазіханням Османської імперії, за що Цетинє прозвали «Сербської Спартою». Паломникам обов’язково треба зайти в монастир Цетінє, там зберігаються мощі святого Петра Цетинського, правиця Івана Хрестителя й часточка Чесного хреста. Щоб не упустити можливість побачити місто з висоти пташиного польоту, варто піднятися на гору Ловчен. Гора має дві вершини – Штировник (1,749 м) і Језерски врх (1,657 м).
3. Каньойн річки Тара – це мальовничі та скелясті гори, водоспади, глибокі ущелини, пороги для рафтерів! Довжина – 82 кілометри, глибина аж до 1300 метрів! Це найглибший каньйон у всій Європі!
4. Острог – діючий Сербський Православний монастир в Чорногорії , розташований в горах в 15 км від Міста Даніловград , на висоті близько 900 м над рівнем моря. Заснований в XVII столітті. У монастирі зберігаються мощі його засновника – святого Василя Острозького, чудотворця, який помер 29 квітня (9 травня) 1671 р. В даний час в обителі живуть 12 ченці. Острог складається з двох частин. Нижній монастир був заснований в середині XIX століття, складається він з келій і церкви Св. Трійці. У ній покояться мощі св. новомученика Станко, 15-річного хлопчика, якому турки відсікли руки, в яких він тримав святий Хрест і не хотів його випускати.
Верхній монастир відділений від Нижнього дорогою довжиною близько 5 кілометрів, що проходить через ліс. Однак паломники, що йдуть пішки, зазвичай користуються коротшою пішохідною дорогою, яку можна подолати за 20-25 хвилин. Верхня частина вбудована в скельну нішу на висоті 900 м над рівнем моря, вона дворівнева, і там знаходяться найважливіші пам’ятки монастиря. Ця частина комплексу складається з двох невеликих церков: Хрестовоздвиженської (1665) і Введенській (XVIII століття).
Введенська церква – це дуже маленький храм, 3 на 3 метри, розташований трохи вище Хрестовоздвиженської церкви. Саме в Введенській церкві святої Василь провів 15 років у молитвах. На скелі – зображення-ікона Святого Василя Острозького. У релікварії Введенського храму зберігається ковчег з чудотворними мощами Святого Василя Острозького, а також молитовна книга 1732 і храмові свічники, що датуються 1779 роком.
Монастир знаходиться на відстані близько 30 км на захід від Подгориці, біля підніжжя скелі Острошка Греда (Ostro?ka GREDA), в 8 км від дороги, що з’єднує міста Подгориця і Нікшич . Дістатися до нього можливо рейсовим автобусом з Нікшича або Подгориці або на машині. Дорога місцями дуже вузька і важка.
А також багато-багато іншого чекає на Вас у мальовничій Чоргорії!
ПРАЦЮЄМО ЗІ ВСІЄЮ УКРАЇНОЮ!
ЗАБРОНЮВАТИ Й ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ МОЖНА ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:
(098) 39-256-33
Або напишіть нам на пошту: namorioffice@gmail.com
Або заповняйте заявку на нашому сайті та наші менеджери самі зв’яжуться з Вами.
Щоб залишатися в курсі найсвіжіших подій, найкращих «горящих» пропозицій, найексклюзивніших турів – підписуйтесь у наші групи: